پارس نت | نرم افزار جامع نگهداری و تعمیرات هوشمند

 
 
 Intelligent Maintenance System

  پارس لن | درباره ما | ارتباط با ما | صفحه اصلی

 

 

نگهداری و تعمیرات > تقسیم روش های تولید

 تقسیم بندی کارخانجات از نظر روشهای تولید

در یک سیستم تقسیم بندی کلاسیک ، می توان کارخانجات را از نظر استمرار یا انقطاع عملیات تولید به چهار گروه اصلی تقسیم بندی نمود:

1- سیستمهای تولید پیوسته: در این نوع سیستمهای تولیدی معمولاً یک نوع یا انواع محدودی از مواد اولیه از یک سری ماشین آلات ، بطور زنجیره ای عبور نموده ، و پس از ایجاد تغییراتی در مواد اولیه که اغلب شامل تغییرات شرایط شیمیائی و فیزیکی می باشد ، به یک یا چند محصول محدود تبدیل می شوند. کارخانجات دارای سیستم تولیدی پیوسته معمولأ باید بطور شبانه روزی و در تمام روزهای سال در حال کار باشند. کارخانجات تولید فلزات ، پالایشگاهها و صنایع پتروشیمی ، نمومه هائی از کارخانجات دارای سیستم تولید پیوسته هستند.


2- سیستمهای تولید انبوهی: در این نوع سیستمها ، معمولاًیک نوع (یا مدلهای مختلف از یک نوع) فرآورده در مقادیر زیاد تولید می شود. در جریان تولید ، مواد و قطعات با عبور از مراحل مختلف به شکل دلخواه در آمده و نهایتاً بر روی یکدیگر مونتاژ می شوند. گو اینکه در کارخانجات تولید انبوهی نیز ممکنست عملیات تولید بطور مستمر در شبانه روز ادامه داشته باشد ، ولی از نظر مسائل فنی و تکنولوژی تولید ، کار شبانه روزی و استمرار کار در تمام روزهای سال در این نوع کارخانجات الزامی نیست. صنایع تولید اتومبیل و کارخانجات تولید لوازم خانگی نمومه هائی از کارخانجات دارای سیستم تولید انبوهی هستند.


3- سیستمهای تولید دسته ای: در سیستمهای تولید دسته ای تعداد انواع فرآورده های قابل تولید زیاد بوده و حجم هر بار تولید در مقایسه با دو سیستم قبلی به مراتب کمتر است. در این سیستمها هر چند مدت یک بار تجهیزات برای تولید فرآورده ای آماده و تنظیم شده و پس از تولید مقدار تعیین شده ای از این فرآورده ، مجدداً برای تولید فرآورده دیگری آماده و تنظیم می شوند. کارخانجات تولید فرآورده های داروئی معمولأ از نظر سیستم تولیدی در طبقه کارخانجات دارای تولید دسته ای قرار می گیرند.


4- سیستمهای تولید سفارشی: در این نوع کارخانجات بطور معمول فعالیتهای تولیدی ، جهت ساختن یک یا چند واحد محدود از یک دستگاه بزرگ که بر اساس سفارش و شرائط خواسته شده توسط مشتری تولید می شود متمرکز می شود. بنابراین در این نوع سیستمهای تولیدی ، تنوع محصولات قابل تولید زیاد بوده ، ولی الزاماً تولید یک فرآورده بخصوص به صورت مستمر ادامه نداشته بلکه هر چند گاه یک بار بنا به خواست و سفارش خریدار ، کارخانه محصول جدیدی را تولید می نماید. کارخانجات سازنده کشتی های بزرگ ، و کارخانجات ماشین سازی در طبقه سیستمهای تولیدی سفارشی قرار می گیرند.

تهیه شناسنامه برای ماشین


لازمست سازمان نگهداری و تعمیرات همواره لیست کامل و به هنگامی از کلیه تجهیزات و دستگاهها و وسائل ، و بطور کلی از کلیه دارائیهائی که مسئولیت حفاظت فنی و نگهداری و تعمیرات آنها را به عهده دارد در دسترس داشته باشد. معمولأ در امور مالی و دارائیها در داخل صنعت و لیستی از تجهیزات و دارائیهای فیزیکی موجود است ، ولی اطلاعات ذکر شده در این لیستها جهت استفاده در نگهداری و تعمیرات کافی نخواهد بود. از آن گذشته امر شماره گذاری (کدگذاری) دارائیها که به منظور جمع آوری ، طبقه بندی ، و تحلیل اطلاعات، ضروری و مفید می باشد در قسمتهای مالی یک سازمان صنعتی رعایت نشده ، یا در صورتیکه رعایت شده باشد در کیفیتی نخواهد بود که برای اهداف مورد نظر در امور نگهداری و تعمیرات قابل کاربرد باشد.
از اقدامات اساسی و اولیه در سازماندهی امور نت در داخل صنعت تهیه شناسنامه برای تجهیزات می باشد.
پرونده های شناسنامه دستگاهها می تواند دارای اشکال و ترکیبهای مختلفی باشد. مسلماً اندازه کارخانه و حجم ماشین آلات موجود در آن می تواند تعیین کننده مناسب استفاده از کامپیوتر یا نگهداری یک کاردکس دستی از شناسنامه های ماشین آلات باشد.

اطلاعات کلی که درکارت های شناسنامه دستگاه معمولأ ذکر می شوند به شرح زیر خلاصه می شوند:
 

1- شماره (کد) دستگاه
2- مشخصات فنی ، شامل: قدرت ، سرعت ، مدل ، ابعاد فیزیکی ، وزن ،...
3- محل نصب یا محل بهره برداری از دستگاه
4- اطلاعات مالی ، (شماره سفارش یا پروفورما ، قیمت خرید ، نرخ استهلاک ،...
5- محل و شماره کاتالوگها ، نقشه ها و دستورالعملهای فنی
6- قطعات اصلی دستگاه ، (الکتروموتورها ،گیرباکس ها ،...)
7- انواع تأسیسات لازم ، (برق ، آب ، هوای فشرده ،...)
8- نام و آدرس فروشنده ، نمایندگی فروش قطعات یدکی و محل ارائه سرویسهای بعد از فروش


مشخصات فنی را می توان از کاتالوگهای موجود ، یا در صورت عدم دسترسی ، از مشخصات پلاک نصب شده روی دستگاه برداشت نمود. اطلاعات مالی از روی برگه سفارش (Purchase Order) قابل استخراج می باشند ، و هزینه های مربوط به حمل ، گمرک ، نصب و راه اندازی و نرخ سالیانه استهلاک از اسناد حسابداری صنعتی قابل برداشت هستند. بدیهی است در صورت عدم دسترسی به اطلاعات لازم از داخل کارخانه ، ممکنست با کارخانه سازنده (یا نمایندگی فروش که ماشین را به سازمان فروخته است) جهت کسب اطلاعات لازم مکاتبه نمود. در این صورت لازمست شماره سری ، سال ساخت و شماره سفارش خرید ، در نامه ذکر گردد. از جمله قطعات اصلی که بر روی اغلب ماشینهای تولیدی وجود دارند موتورهای الکتریکی می باشند.لازمست در محل مناسبی در روی کارت شناسنامه (یا در مراحلی در پشت کارت /16/) ، مشخصات موتورهای الکتریکی یادداشت شود.
 
مطالب مرتبط

مزایای پارس نت برای سیستم های تولید پیوسته (Continues)

 

PDF Document

گروه مهندسین مشاور پارس لن | درباره ما | ارتباط با ما | قوانین و مقررات استفاده از نرم افزار | حریم شخصی کاربران | نقشه سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی نرم افزار پارس نت و نشان های تجاری آن برای گروه مهندسین مشاور پارس لن محفوظ میباشد.